Listopad 2010

Vzkvétání myšlenek...

21. listopadu 2010 v 10:40 Zápisky duše
candle
Je to přesně dva týdny, co jsem založil tento blog a je to přesně dva týdny, co jsem zde uveřejnil první článek. Uběhli už dva týdny. Dva týdny bez článků na tomto blogu. Moc se vám omlouvám, že jsem tady ty dva týdny nebyl, ale nějak nebyly nápady ani chuť sem něco psát. Ale nechme minulost minulostí.
Přemýšlel jsem a... začínám se těšit na zimu. Advent. Vánoce. Sníh. Na začátku září ještě při pomyšlení na zimu mi přeběhl mráz po zádech, ale teď - na konci podzimu - se na zimu začínám strašně těšit. Nevím sice proč, ale jednoduše se těším. Taková ta vánoční pohoda. Svíčky. Štědrý den - 24. prosince. První sněhové vločky. Zasněžená krajina. Ve svých příbězích už budu zase všude montovat sníh.
A aby jste neposlouchali pouze tyto výlevy mé těšící se duše na sníh, rozhodl jsem se, že vám sem dám přečíst jednu mojí krátkou slohovku do školy za kterou jsem sklidil od učitelky chválu v podobě něčeho toho, co mi říkáte i vy. Snad se bude líbit... 

Události týdne...

7. listopadu 2010 v 12:37 Zápisky duše
Fotka1
Tento týden nebyl obyčejný. Nebyl totiž podzimní. Přes den u nás svítilo slunko a ven mohl člověk vyrazit jenom ve slabé mikině. A pátek vypadal, jako by ještě bylo babí léto. A tak jsem toho využil a šel si zaběhat kolem lesa, do lesa a tak nějak všude. Potřeboval jsem si vyčistit hlavu od školy. V pondělí jsem si naivně myslel, že by nás snad tento týden mohli učitelé šetřit, ale to jsem se pořádně zmýlil. Každý den se objevil nějaký ten testík. Biologie, matematika, čeština, dějepis a nakonec i angličtina. Občas bych potřeboval, aby byl den natahovací.
Ale i tohle všechno dokázala jedna věc dočista vynulovat.
Čtvrtek, druhá hodina - zeměpis..
Třídní si do své hodiny připochodovala nezvykle vesele a během hodiny jsme pochopili proč. Na interaktivní tabuli (kterou máme ve třídě) nám ukázala jeden email, konkrétně od TV NOVA. Už celé dva měsíce se učitelka snaží zpracovat NOVU a začínala být už dost netrpělivá, ale trpělivost přinesla ovoce. Při příležitosti našeho takového seznamovací výletu do Prahy se zastavíme na menší zastávečku, abychom si mohli prohlídnout seriálové kulisy! Musím říct, že když jsme nadšeně jásali, museli nás slyšet až někde nevímkde.
Byla to prostě nepředstavitelná radost. Konečně se mohl výlet uskutečnit. V Praze máme naplánovaný aquapark v Čestlicích, pak již zmiňovanou NOVU a pak ještě nějaký menší program se musí podrobněji vymyslet.

profil

7. listopadu 2010 v 10:59
připravuje se

zpovědna duše
události týdne (7. listopadu 2010)
vzkvétání myšlenek (21. listopadu 2010)

oblíbení
Clarett příjemná dívčina s převelikým talentem
Famiso učitel, výborný kritik a nevšední spisovatel v jednom
Sai se svými recenzemi, příběhy, názory a mnoho dalším patří do neodmyslitelné části blogového světa
Alex mladá dáma, jejímž velkým snem je vydat knihu ak čemuž má sblibně našlápnuto
Fial kamarád dobrodružných výprav a knih s neobvykle zapáleným zájmem o železnici
Loivissa divčína vstávajíc po dlouhém zimním spánku - výborná spisovatelka, blogerka a hlavně moc míla osůbka
Nelien je nadějí pro všechy pisálky, jejichž snem je vydání knihy
Abyss nevšedně dobrá recenzentka s moudrými názory

portfolio

7. listopadu 2010 v 10:55
Svazky pergamenů, kytice veršů, konverzace přepsané na čísté listy papírů a hodnocení psaných děl; to všechno ukrývá starý a rozpraskaný šuplík - odraz umělcovy duše. Právě na tomto místě všechny ta záhadná dobrodružství začínají. Výpravy do neznámých krajin za neznámými bytostmi. Putování za pravdou. Tady to vše teprve začíná...

SVAZEK PERGAMENŮ
Síla živlů nedokončeno, pozastaveno

PERGAMENY
zatím žádný pergamen do šuplíku nevlezl

KYTICE VERŠŮ
zatím žádná květinka nepřibyla

ZPOVĚDNICE
Clarett připravuje se

KNIHOVNA