Prosinec 2010

| KAPITOLA PRVNÍ

31. prosince 2010 v 12:05
Po víc jak měsíci mého zimního spánku jsem se vrátil s novým elánem. Včera večer jsem nastavil nový vzhled a já doufám, že se vám líbí, protože mě se líbí celkem dost. Tímto také děkuji Clarett za předchozí podzimní vzhled, který se tu nejspíše příští podzim zase objeví.
Mimojiné jsem si trošku pohrál s přestavbou blogu, tak se snad neztratíte.
A teď to nejhlavnější. Rozhodl jsem, že začnu zveřejňovat novou kapitolovku, kterou nyní píšu. Mám jí pár kapitol předepsanou pro všechny případě a postupně píšu další a další kapitolu. Podrobnosti o této povídce nazvanou Síla živlů se můžete dočíst zde
A nyní si můžete přinést něco teplého v hrníčku a začíst se do první kapitoly!
výprava


Síla živlů

31. prosince 2010 v 11:54 | Tomisus
Tam ve vzdálených krajinách je ukryto tajemství čtyř přírodních živlů. Nejmocnější magie, kterou kdy lidstvo spatřilo.
Před miliony lety vyřkl jeden moudrý elf proroctví o mladém muži - dědicovi posvátné Staré hůlky -, že pouze on dokáže najít a sjednotit všechny mocné části života - Vodu, Vítr, Zemi a Oheň! Dlouhá léta se nikdo takový neobjevil. Po mnoho generací se čekalo na onoho muže. A teď se všichni dočkali. Právě teď žáčíná výprava za sjednocením života! 
výprava
1. kapitola 
2. kapitola
3. kapitola (80%)
4. kapitola (10%)
Voda
Vítr
Země
Oheň
Zdroj obrázků: www.deviantart.com 

Oblíbenci

31. prosince 2010 v 11:45 | Tomisus Aisling Saoirse
Literární servery

Webové stránky
Fial Fanoušek vlaků a všeho s nimi spojeného. Mladý hoch se zajímavými úvahami a myšlenkami.
Clarett Ve "Stínu stromů" vždy naleznete příjemný stín a dobré počteníčko.

Blogy

Clarett Milá holčina s nezaměnitelným stylem psaní jejíž život byl poznamenám mistrem Tolkien.
Famiso Náš upřímný učitel s mnoha užitečnými radami a připomínkami.
Caddy Příjemná bytost s různorodým blogem.
Náš Sai se svým žeroucím blogem, humorem a ironií. Neodmyslitelná součást blogospisovatelské komunity.
Alex Snílek s jedním velkým snem.
Loivissa Dievča s hlavou v oblakoch a veľkým talentom.
Laddy Letty Mistrině v psaní drabble.
Nelien Nám pisálkům dodává naději, že naše sny na vydání knihy nejsou marné.
Abyss Nejlepší recenzentka jakou jsem kdy na blogu poznal.
Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Stvořeníčko umožňujíc - nám - obyčejným pozemšťanům nakouknout do vzdáleného vesmíru.

O Tomisusovi

31. prosince 2010 v 11:43 | Tomisus Aisling Saoirse
Na světě pobývám již celých dvanáct let (jak dlouho, že?), vlastním jménem jsem Tomáš Pacovský, avšak v internetovém světě se skrývám spíše pod svojí přezdívku - Tomisus. Mám za sebou pět let základního vzdělání a nyní studuji na osmiletém gymnáziu, kde se mi podle mého zatím daří.
Již od malička jsem byl svými rodiči vychováván směrem ke knihám a literatuře celkově. A už i tenkráte jsem byl dosti vybíravý. Leporela a podobného věcičky u mne neexistovali. I nyní mám vypěstovanou určitou averzi vůči staršímu bráškovi leporel a to komiksům. Nejde říci přesně proč vlastně. Možná kvůli milionu obrázkům a pár větám? Možná.

Jsem i poměrně vybíravý na filmy. Převládají u mne převratně filmy žánru fantasy, avšak poslední dobou se trh s těmito filmy do určité míry rozrostl, avšak ne těmi kvalitními filmy, ale těmi slátaninami, na které jednou kouknu a řeknu, že už nikdy víc.
Mezi ony kvalitní filmy zařadím nepochybně Piráty z Karibiku. Film spjatý s mým nejoblíbenějším živle - vodou. A přitom je ještě film nabytý vtipem, což je další velké plus.
Dalším oblíbeným filmem je pro mne klasický Pán prstenů či Harry Potter.
To samé, co platí o filmech, platí i o muzice.
Na takzvaný rozklad duše mám nejraděi Enyu, Emilíanu Torrini či Reginu Spektor. Ovšem mému uchu neunikne ani znění dnešní moderní hudby, mezi kterou mohu zařadit i mé velké oblíbence Black Eyed Peas.
Mezi oblíbené autory bych zařadil Gartha Nixe, J. K. Rowlingovou nebo třeba klasiku jako J. R. R. Tolkien nebo C. S. Lewis. Poslední dobou jsem si také oblíbil díla irského spisovatele Darrena O'Shaughnessyho.

Jak jsem se již zmiňoval, mám rád kvalitní filmy a poslech hudby, čtení a psaní příběhů, knížky a focení. Nejoblíbenějším studenům nápojem jest citronová limonáda a horkým bezpochyby horká čokoláda se šlehačkou. Rád také cestuji a podnikám různé procházky - výpravy do přírody.
Naopak nemám rád přetvářku a lež, testy z fyziky, hlučné prostory a dlouhé sezení v autě (autobuse).