O Tomisusovi

31. prosince 2010 v 11:43 | Tomisus Aisling Saoirse
Na světě pobývám již celých dvanáct let (jak dlouho, že?), vlastním jménem jsem Tomáš Pacovský, avšak v internetovém světě se skrývám spíše pod svojí přezdívku - Tomisus. Mám za sebou pět let základního vzdělání a nyní studuji na osmiletém gymnáziu, kde se mi podle mého zatím daří.
Již od malička jsem byl svými rodiči vychováván směrem ke knihám a literatuře celkově. A už i tenkráte jsem byl dosti vybíravý. Leporela a podobného věcičky u mne neexistovali. I nyní mám vypěstovanou určitou averzi vůči staršímu bráškovi leporel a to komiksům. Nejde říci přesně proč vlastně. Možná kvůli milionu obrázkům a pár větám? Možná.

Jsem i poměrně vybíravý na filmy. Převládají u mne převratně filmy žánru fantasy, avšak poslední dobou se trh s těmito filmy do určité míry rozrostl, avšak ne těmi kvalitními filmy, ale těmi slátaninami, na které jednou kouknu a řeknu, že už nikdy víc.
Mezi ony kvalitní filmy zařadím nepochybně Piráty z Karibiku. Film spjatý s mým nejoblíbenějším živle - vodou. A přitom je ještě film nabytý vtipem, což je další velké plus.
Dalším oblíbeným filmem je pro mne klasický Pán prstenů či Harry Potter.
To samé, co platí o filmech, platí i o muzice.
Na takzvaný rozklad duše mám nejraděi Enyu, Emilíanu Torrini či Reginu Spektor. Ovšem mému uchu neunikne ani znění dnešní moderní hudby, mezi kterou mohu zařadit i mé velké oblíbence Black Eyed Peas.
Mezi oblíbené autory bych zařadil Gartha Nixe, J. K. Rowlingovou nebo třeba klasiku jako J. R. R. Tolkien nebo C. S. Lewis. Poslední dobou jsem si také oblíbil díla irského spisovatele Darrena O'Shaughnessyho.

Jak jsem se již zmiňoval, mám rád kvalitní filmy a poslech hudby, čtení a psaní příběhů, knížky a focení. Nejoblíbenějším studenům nápojem jest citronová limonáda a horkým bezpochyby horká čokoláda se šlehačkou. Rád také cestuji a podnikám různé procházky - výpravy do přírody.
Naopak nemám rád přetvářku a lež, testy z fyziky, hlučné prostory a dlouhé sezení v autě (autobuse).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elfík Elfík | 18. května 2011 v 19:24 | Reagovat

ahoj Tome, ještě se neznáme, ale úplně náhodou jsem narazila na tvůj blok
jen jsem ti chtěla říct, že sice tolik bujnou fantazií neoplývám, ale tvůj výběr filmů mě donutil sem něso napsat :-!

NAPROSTO S TEBOU SOUHLASÍÍÍM!! :-D  :-D  :-D
měj se, Eliška

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama