Únor 2011

Ve víru hudby Asonance

25. února 2011 v 17:14 Zápisky duše
Vítejte moji milí!
V předchozím článku jste se mohli dozvědět, že poslední dobou jsem unášen vírem hudby více než kdy dřív. Hudba pro mne byla dříve potěšením a takovou oddychovou činností. Avšak nyní? Není pro mne pouze potěšení a odpočinek. Je to především isnpirace. Odlet do jiného světa. Světa psaného v jednotlivých notách. Možnost, jak přivolat slečnu Múzu.
Dříve jsem si na blogu jedné nejmenované autorky přečetl příběh ke kterému byla přiložena píseň od české folkové skupiny nesoucí název Asonance. Neskutečně mne zaujala svým zpracováním. Ta úžasná hudba a tak pravdivý text zasazený do doby dávnější. Naprosto mě tato skupina uchvátila a začal jsem vyhledávat její další písně. Jelikož mám rád irské lidové písně a tato skupina jich nazpívala již mnoho, není divu, že jsem si okamžitě našel několik mých nejoblíbenějších.
Možná by vás mohlo zajímat něco bližšího k této skupině.
"Asonance je česká folková skupina se zaměřením na skotské a irské lidové balady a písně, instrumentální skladby a tance.
Skupina byla založena v roce 1976 na pražském gymnáziu Jana Nerudy. Původní repertoár skupiny byl směsí folku a country, později americké a britské balady, které skupinu přivedly k lidové hudbě britských ostrovů. Skupina nyní spolupracuje s občanským sdružením nazývající se "Bratrstvo Keltů". Jejich nejnovější album se jmenuje Království keltů."
za poskytnutí informací děkuji wikipedii a oficiální stránce skupiny Asonance (www.asonance.cz)
Nyní se můžeme přesunout k samotné tvorbě této velmi inspirativní skupiny.

Ach ta škola...

24. února 2011 v 19:26 | Tomisus |  Zápisky duše
Zdravím všechny poutníky, kteří zbloudili ať už úmylsně nebo neúmyslně na můj blog. Mé pravidelné návštěvníky rozhodně překvapí nový už jarem provoněný vzhled. Nyní jsem nevsadil na jednoduché designy z mé dílny, ale na dílko trošku více složitější od někoho v grafice mnohem zručnějšího. Od Estel. Moc se mi líbí a tímto jí děkuji za to, že ho vytvořila.
Čtenáře Síly živlů budu muset zklamat, protože další kapitolu nemám. Strašně rád bych Vám, naservíroval pokračování, ale prostě to nejde.