Ach ta škola...

24. února 2011 v 19:26 | Tomisus |  Zápisky duše
Zdravím všechny poutníky, kteří zbloudili ať už úmylsně nebo neúmyslně na můj blog. Mé pravidelné návštěvníky rozhodně překvapí nový už jarem provoněný vzhled. Nyní jsem nevsadil na jednoduché designy z mé dílny, ale na dílko trošku více složitější od někoho v grafice mnohem zručnějšího. Od Estel. Moc se mi líbí a tímto jí děkuji za to, že ho vytvořila.
Čtenáře Síly živlů budu muset zklamat, protože další kapitolu nemám. Strašně rád bych Vám, naservíroval pokračování, ale prostě to nejde.

Poslední dobou to jde se mnou ve škole nějak z kopce a já prostě se potřebuju soustředit na učení. Máme poměrně hodně testů a nedávno jsme měli ten nejhorší. Z fyziky. Víte, jak vždycky Clarett říká, že nesnáší testy z chemie? Tak já nesnáším testy z fyziku a fyziku celou. On by to byl zajímavý předmět, ale to bychom museli mít mnohem lepší učitelku než máme teď.
Já nevím, co říct. Do testu nám dá otázky z pokusů a když jí pár lidí ze třídy řekne, že někdo třeba chyběl, tak prostě odvětí, že mají smůlu.
A způsob jakým nás učí? Máme strašně starou učebnici a mamka, která učila dříve fyziku prohlásila, že ten, kdo tu naší učebnici dělal nebyl nejspíš při smyslech. Prý vždy trošku nakousneme nějaké téma a hned letíme dál. Není se čemu divit, když jsme tlak a hustotu probrali za jednu hodinu.
A profesorka si ještě myslí, že nás ty její pokusy baví. Pokusy při kterých něco s pár slovy předvede a nakonec řekne: "No, to musí být pro vás strašně zajímavý." Koned šmitec. Nikoho to nebaví. Většina třídy fyziku nesnáší, včetně mne.
Z testu společně s asi další třetinou jsme dostali nejhorší známku ze třídy a to za 3. Je to první známka za pololetí a moc dalších známek mít nebude. Já se snad...
Nesnáším fyziku....
Jde to se mnou z kopce. Chybuju v absolutních blbostech. Ve všem.
To jediné dobré na tohle týdnu je, že jsem dneska postoupil do 2. školníha kola v biologické olympiádě.
V neděli mám narozeniny, kdy budu na horách. Oslavu jsem měl minulou neděli a dostal jsem úžasné dárky. Knížku ze série Darren Shan - Madame Okta, první díl Ztraceného svět v Podzemí a první díl Hraničářova učně. A k tomu ještě sluchátka, která jsem si už strašně dlouho přál. Jsou úžasné. Jsem ponořen do světa hudby. Pořád. Tam teď nyní nacházím klid. A mnoho dalších úžasných věcí.
Omlouvám se. Tyhle mé výlevy jste nikdo číst nemuseli, ale před těmi kteří to dočetli až sem smekám. Nedoufám, že mne pochopíte. Možná někteří ale ano...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sai Sai | Web | 24. února 2011 v 20:05 | Reagovat

Já jsem to teda upřímně do konce dočetl, protože mě náhodou baví číst výlevy druhých. :-D
Fyzika, to je na naší škole kapitola sama o sobě. Ani ve špatném, ani v negativním smyslu, ale když se nad tím tak zamyslím, tak to zatím funguje jak s obranou proti černé magii v HP. Každý rok na ni máme jiného profesora/ku, a světe div se, i charaktery jednotlivých učitelů docela překvapivě odpovídají charakterům postav v há-péčku. :-D
Všechny knížky, co jmenuješ, jsem přečetl a chválím, všechny jsou dobrá volba. :-) Obzvlášť první dvě jmenované.  :-)
No a sluchátka - kurňa, těžká závist. Já bych nový potřeboval jako sůl, ty odrbané, ohlodané tyčinky, co mám na uších..., to je fakt bída. :-D

Těším se na další články.

P.S. Nového layoutu jsem si všiml již dřívějc - Denaille je opravdu profesionál, já jsem jejích služeb rovněž využil a spokojen jsem s nimi rozhodně byl. :-)

2 Alex Alex | Web | 25. února 2011 v 18:04 | Reagovat

Design máš moc hezký a je fakt, že jsem si říkala, že ses nějak dlouho neozval. Pokud jde o fyziku, tak to chápu, vážně. Stačí si vzpomenout na fyziku ze základky s učitelem chodícím dinosaurem a dělají se mi pupínky. Takže přeju pevný nervy a hodně štěstí.
Blahopřeju k narozeninám! A až se z toho všeho vzpamatuješ, těším se na články.

3 Clarett Clarett | Web | 25. února 2011 v 21:26 | Reagovat

Koukám, že nemáš úplně nejlepší obdbobí, alespoň co se školy týče. Špatní učitelé v kombinaci se špatnými učebnicemi nejsou nic příjemného. Nějakou dobu jsem měla možnost si to vyzkoušet, ale jinak si stěžovat nemůžu.
Chemie je poslední dobou fajn - bude to hlavně tím, že jsem za celý únor nebyla nemocná (!), takže je celá látka stále aktuální. :-) Shodnu se s tebou ale na fyzice - probíráme už jakou dobu elektřinu - obvody, zapojování a kdoví co ještě... nu, to není nic pro mě. :-)
Přeji všechno nejlepší k narozeninám! Dárky máš krásné. Doufám, že ti knížky přinesou spoustu příjemně stráveného času. Taky si teď jdu číst... :)

4 Fial Fial | 28. února 2011 v 12:08 | Reagovat

Jsem rád, že alespoň chápeš, že v jiném pojetí by fyzika byla zajímavý předmět. Jestli se dá nějak bránit? Ano, dá - samostudiem. Když si budeš hledat informace o té oblasti, která tě zajímá (nebo by tě mohla zajímat). Samosudium ale vyžaduje zaujetí...

Gratuluji k postupu v BiO, já jdu do okresního kola také.

5 Ynka Ynka | Web | 7. dubna 2011 v 18:54 | Reagovat

hm, naprosto tě chápu... :o) Jak s tou fyzikou, tak s tvými výlevy, jak jsi to nazval. Vypadá to, že budeš citlivý, jemný a přemýšlivý človíček a k těm já mám vždycky blízko ;o)

6 Mávua Mávua | E-mail | Web | 22. listopadu 2011 v 11:58 | Reagovat

Souhlas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama