Ve víru hudby Asonance

25. února 2011 v 17:14 |  Zápisky duše
Vítejte moji milí!
V předchozím článku jste se mohli dozvědět, že poslední dobou jsem unášen vírem hudby více než kdy dřív. Hudba pro mne byla dříve potěšením a takovou oddychovou činností. Avšak nyní? Není pro mne pouze potěšení a odpočinek. Je to především isnpirace. Odlet do jiného světa. Světa psaného v jednotlivých notách. Možnost, jak přivolat slečnu Múzu.
Dříve jsem si na blogu jedné nejmenované autorky přečetl příběh ke kterému byla přiložena píseň od české folkové skupiny nesoucí název Asonance. Neskutečně mne zaujala svým zpracováním. Ta úžasná hudba a tak pravdivý text zasazený do doby dávnější. Naprosto mě tato skupina uchvátila a začal jsem vyhledávat její další písně. Jelikož mám rád irské lidové písně a tato skupina jich nazpívala již mnoho, není divu, že jsem si okamžitě našel několik mých nejoblíbenějších.
Možná by vás mohlo zajímat něco bližšího k této skupině.
"Asonance je česká folková skupina se zaměřením na skotské a irské lidové balady a písně, instrumentální skladby a tance.
Skupina byla založena v roce 1976 na pražském gymnáziu Jana Nerudy. Původní repertoár skupiny byl směsí folku a country, později americké a britské balady, které skupinu přivedly k lidové hudbě britských ostrovů. Skupina nyní spolupracuje s občanským sdružením nazývající se "Bratrstvo Keltů". Jejich nejnovější album se jmenuje Království keltů."
za poskytnutí informací děkuji wikipedii a oficiální stránce skupiny Asonance (www.asonance.cz)
Nyní se můžeme přesunout k samotné tvorbě této velmi inspirativní skupiny.


Čarodějnice z Amesbury
Jedna z mých nejoblíbenějších. Je to právě ta, která mne přivedla k této skupině. Moc se mi líbí hlavně kvůli pravdivému textu. Jsi zvláštní a jiný(á) - je zle. Vyboč a trest tě nemine. Svoboda je dnes čím dál tím nepřístupnější.
Pak je to také hudbou. Určitě budete souhlasit, že tato píseň jí má doopravdy úžasnou. Poslouchám jí už asi podesáté, ale nikdy mne prostě nedokáže omrzet.
Je to doopravdy má nej-nejoblíbenější a to svědčí také o tom, že na motivy této písně jsem se rozhodl vytvořit povídku.
Hymna ostrovu Orkney
Další úžasnou je "Hymna ostrovu Orkeny". Sice bezeslovná, ale též úžasná. Na mě působí takovým zláštním uklidňujícím dojmem. Dokáže vystihnout mé pocity vždy, když mám zrovna jeden z mých pochmurnějších dnů. Při jejím znění se mi vybaví plynulé ladné pohyby lesních víl.
Ďáblovy námluvy
A jako třetí píseň bych chtěl představit "Ďábluvy námluvy". K té toho moc nenapíšu, protože vlastně nevím, co si mám myslet. Je to také jedna z mých nejoblíbenějších, ale hlavou se mi honí při jejím poslechu mnoho myšlenek. Zdá se mi taková jiná, zvláštní. Nedokážu jí moc charakterizovat.
Mám sice i mnoho dalších oblíbených, ale to bychom tu byli hodně dlouho. Byl bych rád, kdyby jste napsali svůj názor k této folkové skupině.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sai Sai | Web | 25. února 2011 v 19:57 | Reagovat

Inu, poslechl jsem si všechny tři ukázky a dospěl k závěru, že nejvíce sa mi páči ta druhá, instrumentální. :-) Vůbec, já mám hodně rád instrumentální skladby a tahle má opravdu moc hezké motivy, slyším v tom právě to Skotsko a nějaké irské prvky. :-)
Hudba je fajn, o tom žádná, ale přivedl jsi mě na zajímavou myšlenku. Už několikrát se mě někteří návštěvníci ptali, jaká hudba mi dává inspiraci - a myslím, že takový článek s mou oblíbenou hudbou, kterou nejčastěji poslouchám při psaní tvorby, to by (snad) nemuselo být špatné :-)

2 Fial Fial | 28. února 2011 v 12:09 | Reagovat

Já asi zůstanu u svého Semaforu... Ten mi sedne lépe.

3 vivienne vivienne | Web | 1. dubna 2011 v 20:16 | Reagovat

ach Asonance... Mám tu skupinu opravdu ráda, jejich texty se mi lehce zapamatovávají a hudba přináší inspiraci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama