Duben 2011

Dvouhlavý sršen, duben 2011

23. dubna 2011 v 20:44 | Tomisus Aisling Saoirse |  Aktuální aktuality
Milí mladí přátelé,
jsem tu a se mnou i první vydání magického magazínu "Dvouhlavý sršeň".

Jak jste si již mohli povšimnout, blog se oblékl do nového kabátku (zase), respektive volného trička, jestli vezmeme v potaz nynější vedra. "Húrinovec" byl sice pěkný, úžasný, ale působil na mne jaksi depresivně, což jsem prostě nesnesl přes kůži. A tak vznikl tento vzhled. Svěží, jarní… a hlavně zelený. Poslední dobou u sebe pozoruji poměrně pokročilé stádium úchylky na zelenou.

K tomu bych vás chtěl navnadit v nejbližších dnech na úryvek nově připravované kapitolové povídky, kterou však světlo blogu hned tak nespatří. Nechci, aby to dopadlo stejně tak jako se Sílou živlů a pokud někteří z vás pamatují na První úplněk. Úryvek očekávejte nejspíše na přelomu dubna a května a samotnou povídku někdy na konci května nebo až v červnu. Podle toho jak mi půjde psaní od ruky.
A pro nedočkavce tu mám takovou stručnější anotaci, která je však zatím pouze předběžná a kdykoliv může nastat změněna.

Trvalo celých 200 dlouhých let, než se Společnost vzpamatovala z poslední války a přitom už se schyluje k další. Nastávají temné časy, o tom není spory. Rozpory mezi národy jsou nekonečné. Na všech bitevních polích jsou prolity litry krve a to nejen tam. Každého válka nějak postihla. Žádná strana nezná slitování. Nevinných obětí je až příliš.
Během počátečního stádia války je přijato do Phoenoxovi akademie magie a meče sedm Potenciálů. Při jejich cestě směrem na jih k jejich novému životu jsou však svědky nelítostného napadení akademie nepřátelskou stranou. K nim přidělená Náborářka Leana nemarní čas a okamžitě se s nimi přesouvá do hlavního města Společenství, do Napolu, a ujímá se jich jako opatrovnice. Všech sedm ratolestí se učí novým dovednostem, které jim ještě dříve zůstávaly skryté. Leana je však jednoho večera zavražděna. Dokáže se skupina mladých mágů postarat o sebe uprostřed krvelačné války?

Mimochodem, jednoho dne, přesněji ráno, nám vypadl na přibližně 35 hodin internet. V počítači jsem měl pár stáhnutých trailerů z youtube.com a přesvědčil jsem se, abych zapnul stříhací program a pokusil se o takovou upoutávku. Docela jsem se toho chytil a místo dříve plánovaných 30 vteřin jsem stvořil téměř minutu a půl videa. A přímo tady v článku ho můžete okouknout.Chtěl bych mimo to všechny mé příznivce upozornit na nově vzniklou fanouškovskou stránku na sociální síti Facebook. Jestli máte rádi mojí tvorbu a sem tam zavítáte na můj blog, budu rád když se budete obětovat a dáte jedno malé "To se mi líbí" i na mé stránce, kterou najdete na této adrese: zde.

Podíváme se na menší statistiky příchozích poutníků, kteří zavítali k našemu hostinci.
Za měsíc březen nakouklo na stránky celkem 301 lidiček, což je průměrně 10 lidí na den. Co bych taky chtěl, když dělám mrtvýho brouka, což? Z té lepší stránky - je to o 77 příchozích vice než v měsíci únoru.


| Cena Jacka Skelligtona

10. dubna 2011 v 12:11 | Tomisus Aisling Saoirse
Milí mladí přátelé,
osoba hrdě nosící jméno Jack Skellington je Vám bezpochyby velmi známá. Jedná se o mého vzdáleného, avšak velmi dobrého přítele se kterým jsem se snad již staletí neviděl.
Přišla však zásadní změna! Slavnostního dne 10. dubna 2011 jsem se s ním setkal!
A to by to nebylo ono, kdybychom opět nedali hlavy dohromady a nevymysleli nějaký ten nový společný projekt.
Náplní tohoto projektu bude udílení prestižních cen Jacka Skelligtona. My jakožto dvě blogové "sondy" budeme "sondovat" po osobních stránkách dnešního internetového světa a budeme odměňovat dílka, které mají dosti kvality. A té kvality tam bude muset teda býti.
Ovšem abychom neházeli všechny výtvory do jednoho sudu, rozhodli jsme se, že budeme ona díla zařazovat do příslušných kategorií. Na začátku budeme začínat s dvě hlavními kategoriemi - napsáno a namalováno. Pokud se ukáže, že nějaké kvalitní dílko nazapadá do těchto dvou skuin, nebude samozřejmě o ocenění obráno a vytvoří se nová odpovídající kategorie.

Každý, kdo bude oceněn se bude moci pyšnit na svém blogu (webu) touto krásnou trofejí.
Cena Jacka Skellingtona udělena...
zatím nikomu, ale nebojte se! já i s naším milým Jackem už čmucháme!

autor

10. dubna 2011 v 11:56 | Tomisus Aisling Saoirse
Kontakt na Tomisuse (v profilu)
pacovsky.tomas@gmail.com
Úspěchy (výhry v soutěžích, rozhovory apod.)


obrázky a fotografie

rozcestník

10. dubna 2011 v 11:52 | Tomisus Aisling Saoirse
Vítej milý poutníku! Nemůžeš se zde zorientovat? Vstup, naše Jolan ti připraví horkou koupel i s posvátným nápojem Anlien a já tě mezitím seznámím se zdejším povětřím.

Právě se nacházíš na té nejdůležitější křižovatce v celém kraji - ROZCESTNÍK.

AKTUÁLNÍ AKTUALITY
Jak již sám název napovídá, zde se bude nachátet přehled novinek a aktualit. Mimochodem, zde naleznete také všechna vydání měsíčníku "Dvouhlavý sršen".

SPOLEČNOST
překvapení...

AUTOROVA MALIČKOST
Zde se dozvíš vše o zdejším Nejvyšším. Můžeš o něm zjistit mnoho informací.

ZPOVĚDNICE
Šéf má občas prazvláštní nutkání vyzpovídat nevinné občany z okolí. Chraň bohyně Nyxis všechny jeho oběti!

KNIHOVNA
V nečekaných chvílích má Tomisus - tak se jmenuje šéfik - chuť zkritizovat nebo naopak vychválit některé z vydaných děl tohoto století.

CENA JACKA SKELLINGTONA
Jesliže budeš obdařen touto cenou, můžeš být na sebe doopravdy převelice pyšný. Tomisus Aisling Saoirse a Jack Skellington jsou dva velmi blízcí přátelé, kteří se usnesli oceňovat ty nejlepší z nejlepších za jejich spáchaná díla.

A nyní se můžeme podívat na zoubek menu.

TVORBA
Tvorba je rozdělená na dvě části. Na svazky pergamenů a kytice veršů. Ve svazcích můžeš objeviti listy převážně fantazně založených dobrodružství. V kytici můžeš nalézti krátké texty složené z veršů. V tomto období však zatím žádná kytice nepřibyla.

ČTU
Zde se můžeš dozvědět, co právě vážený Tomisus čte. Neočekávej však, že sem bude psát pokaždé, když bude číst jídelní lístek v hostinci nebo městskou vyhlášku.

OBLÍBENÍ
I Nejvyšší má své oblíbence. Zde je všechny do posledního vypíše.

OSTATNÍ
Na tomto místě se bude shromažďovat vše, co nikam nepatří - nelze to zařadit. Dalo by se řící, že se jedná o odpad, ale to je špatný termín.

nečekané!

9. dubna 2011 v 19:40 | Tomisus

Předem upozorňujeme všechny čtenáře tohoto článku, že tento shluk písmenek obsahuje smrtelnou dávku abcdefghijkl, což je převelice jedovatá látka, která způsobuje trvalé poškození mozkové kůry.
Což samozřejmě neznamená, že byste tento článek neměli čísti dále.

Vítr venku dosahuje takových rychlostí (i ferrari je oproti němu šnek), že bych se vůbec nedivil tomu, kdybych dneska uviděl na obloze místo masového dopravní prostředku lítacího šinout si to vzduchem psa či kočku (vyberte si co je vám méně milejší, jelikož nejsem si zrovna dvakrát jist, zda by dané zvíře přežilo onen pád).
O dnešním vichru však polemizovat nebudeme, ale zdálo se mi, že se jedná o poměrně dobrou a hlavně mimotématickou vsuvku do článku, což je vlastně pro vás jaksi nepodstatné, že?
Musím se přiznat, že se včera událo něco, co mohlo zapříčinit i to, abych se tu už nikdy neukázal, ale jsem tu, takže máte smůlu. Ode mne pokoj nikdy nedostanete. Málem jsem dostal infartkt!
Někteří zástupci z řad mých čtenářů možná znáte soutěž Eurorébus. Pro zaostalce tu mám připravený stručný popis. Eurorébus funguje jako zeměpisná soutěž pod nálepokou České spořitelny. První část této soutěže je složena z kol internetových, kde mezi sebou soutěží jak školy nebo třídy tak i jednotlivci. Ti nejúspěšnější jsou potom pozváni na shromáždění, kde se opět soutěží (jak jinak, že?) a ti nejúspěšnějí z krajských kol se dostávají do celostátního kola! Tímto rokem započal již 16. ročník této soutěže.
A my jakožto velmi chytrá třída 1.O jsem se samozřejmě do onoho krajského kola dostali. Vybral se tříčlenný tým jehož členem jsem byl mimochodem i já.
Včera ráno jsme přibližně o půl deváté nasedli na autobus směr České Budějovice. Při příchodu do areálu Jihočeské univerzy jsme byli přivítáni poměrně rozsáhlým úvodním proslovem. Následovala soutěž jednotlivců a pak i soutěž školních tříd, kde bylo naše místo.
Měli jsme přesně 30 minut na splnění 45 soutěžních otázek, kde se dalo dohromady nasbírat 45 000 bodů. Museli jsme nakonec konstatovat, že se jedná o otázky, které jsou určeny doopravdy těm, kteří mají úroveň, což jsme po poměrně krátkém rozhovoru usoudili, že nemáme.
Mimochodem, věřili byste, že film jako Kameňák nám pomůže v tomto testu? Asi nevěřili, že? V tom případě začnete věřit, protože nám tento film v Eurorébusu pomohl.
A víte, kde? V této otázkce. "Které z níže uvedených zemí jsou členy NATO?"
A my jsme si okamžitě vybavili scénku z Kameňáku:
Major: "Vojáci, tak se zopakujeme to, co už umíme. Na jaké straně budeme bojovat v případě napadení státu?"
Vojáci: "Na straně NATO!"
Major: "Proč neodpovídáte Kohn?"
Kohn: "Já bych chtěl raději bojovat na straně Rusů."
A tím pádem bylo jasné, že Rusko do NATO asi patřit nebude.
V naší kategorii ZŠ01 soutěžilo celkem 33 týmů, takže jsme rozhodně nepočítali s postupem do celostátního kola.
Najednou začali vyhlašovat. Začínali od desáté příčky, kde jsem si myslel, že bychom se mohli nejlépe objevit. Pak odříkali až do šestého místa a začalo se vyhlašovat páté až první místo a ty znamenala postup do Prahy! Páté místo nic. Čtvrté místo! Byli jsme to my!!! S celkovým počtem 27 000 bodů jsme postoupili do celostátního kola!
Ze začátku jsme tomu nemohli uvěřit. Těkal jsem očima po obrazovce z jedné strány na druhou. To není pravda! A byli jsem to my! Čtvrté místo! Postoupili jsme do!

A 6. června letošního roku nás čeká celostátní kolo v Praze!

Omlouvám se, ale dál už toho víc nenapíšu, jelikož tomu stále nemohu uvěřit...