nečekané!

9. dubna 2011 v 19:40 | Tomisus

Předem upozorňujeme všechny čtenáře tohoto článku, že tento shluk písmenek obsahuje smrtelnou dávku abcdefghijkl, což je převelice jedovatá látka, která způsobuje trvalé poškození mozkové kůry.
Což samozřejmě neznamená, že byste tento článek neměli čísti dále.

Vítr venku dosahuje takových rychlostí (i ferrari je oproti němu šnek), že bych se vůbec nedivil tomu, kdybych dneska uviděl na obloze místo masového dopravní prostředku lítacího šinout si to vzduchem psa či kočku (vyberte si co je vám méně milejší, jelikož nejsem si zrovna dvakrát jist, zda by dané zvíře přežilo onen pád).
O dnešním vichru však polemizovat nebudeme, ale zdálo se mi, že se jedná o poměrně dobrou a hlavně mimotématickou vsuvku do článku, což je vlastně pro vás jaksi nepodstatné, že?
Musím se přiznat, že se včera událo něco, co mohlo zapříčinit i to, abych se tu už nikdy neukázal, ale jsem tu, takže máte smůlu. Ode mne pokoj nikdy nedostanete. Málem jsem dostal infartkt!
Někteří zástupci z řad mých čtenářů možná znáte soutěž Eurorébus. Pro zaostalce tu mám připravený stručný popis. Eurorébus funguje jako zeměpisná soutěž pod nálepokou České spořitelny. První část této soutěže je složena z kol internetových, kde mezi sebou soutěží jak školy nebo třídy tak i jednotlivci. Ti nejúspěšnější jsou potom pozváni na shromáždění, kde se opět soutěží (jak jinak, že?) a ti nejúspěšnějí z krajských kol se dostávají do celostátního kola! Tímto rokem započal již 16. ročník této soutěže.
A my jakožto velmi chytrá třída 1.O jsem se samozřejmě do onoho krajského kola dostali. Vybral se tříčlenný tým jehož členem jsem byl mimochodem i já.
Včera ráno jsme přibližně o půl deváté nasedli na autobus směr České Budějovice. Při příchodu do areálu Jihočeské univerzy jsme byli přivítáni poměrně rozsáhlým úvodním proslovem. Následovala soutěž jednotlivců a pak i soutěž školních tříd, kde bylo naše místo.
Měli jsme přesně 30 minut na splnění 45 soutěžních otázek, kde se dalo dohromady nasbírat 45 000 bodů. Museli jsme nakonec konstatovat, že se jedná o otázky, které jsou určeny doopravdy těm, kteří mají úroveň, což jsme po poměrně krátkém rozhovoru usoudili, že nemáme.
Mimochodem, věřili byste, že film jako Kameňák nám pomůže v tomto testu? Asi nevěřili, že? V tom případě začnete věřit, protože nám tento film v Eurorébusu pomohl.
A víte, kde? V této otázkce. "Které z níže uvedených zemí jsou členy NATO?"
A my jsme si okamžitě vybavili scénku z Kameňáku:
Major: "Vojáci, tak se zopakujeme to, co už umíme. Na jaké straně budeme bojovat v případě napadení státu?"
Vojáci: "Na straně NATO!"
Major: "Proč neodpovídáte Kohn?"
Kohn: "Já bych chtěl raději bojovat na straně Rusů."
A tím pádem bylo jasné, že Rusko do NATO asi patřit nebude.
V naší kategorii ZŠ01 soutěžilo celkem 33 týmů, takže jsme rozhodně nepočítali s postupem do celostátního kola.
Najednou začali vyhlašovat. Začínali od desáté příčky, kde jsem si myslel, že bychom se mohli nejlépe objevit. Pak odříkali až do šestého místa a začalo se vyhlašovat páté až první místo a ty znamenala postup do Prahy! Páté místo nic. Čtvrté místo! Byli jsme to my!!! S celkovým počtem 27 000 bodů jsme postoupili do celostátního kola!
Ze začátku jsme tomu nemohli uvěřit. Těkal jsem očima po obrazovce z jedné strány na druhou. To není pravda! A byli jsem to my! Čtvrté místo! Postoupili jsme do!

A 6. června letošního roku nás čeká celostátní kolo v Praze!

Omlouvám se, ale dál už toho víc nenapíšu, jelikož tomu stále nemohu uvěřit...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama